26 maja 2026 r. na terenie JRG nr 2 w Słupsku odbyły się Powiatowo-Miejskie obchody Dnia Strażaka. Uroczystość była okazją do podziękowań, wręczenia odznaczeń, awansów oraz wyróżnień dla funkcjonariuszy PSP, druhów OSP i osób wspierających ochronę przeciwpożarową.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Emil Rojek – Wicewojewoda Pomorski, st. bryg. Bartłomiej Mollin – Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, dh Andrzej Małyszka – Wiceprezes ZOW ZOSP RP woj. pomorskiego, Beata Chrzanowska – Wiceprezydent Miasta Słupska, Paweł Lisowski – Starosta Słupski, a także Łukasz Kawalec – Dyrektor ZW OW ZOSP RP woj. pomorskiego.
Szczególne gratulacje kierujemy do wyróżnionych:
Złoty Znak Związku
dh Jarosław Ziemski
Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza
dh Adam Tates
Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
Paweł Lisowski – Starosta Słupski
Odznaka „Za Zasługi dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego”
bryg. Krzysztof Trocki – Komendant Miejski PSP w Słupsku
Nagroda Starosty Słupskiego:
dh Andrzej Małyszka, dh Norbert Becker, dh Krzysztof Ambroziak, dh Paweł Szarek, dh Aldona Szostakiewicz.
Gratulujemy wszystkim odznaczonym i wyróżnionym. Dziękujemy za codzienną służbę, zaangażowanie oraz wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców regionu słupskiego.