Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Rumi

User avatar placeholder
Opublikowany przez ZOSPOW

3 czerwca, 2026

29 maja 2026 roku w nowej siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Była to uroczystość szczególna — łącząca podziękowanie za codzienną służbę strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z oficjalnym otwarciem nowej siedziby JRG nr 2.

W wydarzeniu uczestniczyli strażacy PSP i druhowie OSP, przedstawiciele władz samorządowych, służb, instytucji oraz zaproszeni goście. Wśród nich obecna była Beata Rutkiewicz – Wojewoda Pomorska. Uroczysty apel był okazją do wręczenia odznaczeń, awansów i wyróżnień, a także do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy każdego dnia stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wejherowskiego.

Z dumą informujemy również, że dh Marek Buza, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. pomorskiego, wręczył Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP nadbryg. Jackowi Niewęgłowskiemu, Pomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej. To jedno z najwyższych odznaczeń związkowych oraz wyraz uznania za zaangażowanie i współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa pomorskiego.

W imieniu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. pomorskiego składamy serdeczne gratulacje wszystkim odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym. Dziękujemy strażakom PSP oraz druhnom i druhom OSP za codzienną gotowość, profesjonalizm i służbę na rzecz drugiego człowieka.

Image placeholder

Zapraszamy na nasz Facebook: